Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm
Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm
Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm
Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm
Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm
Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm

Penguen SP3000 APP Katkılı Membran 3mm

Fiyat : ₺1.134,99(KDV Dahil)

SİM Penguen APP Katkılı Membran SP3000

 

TANIM

SİM Penguen APP Katkılı Standart Membranlar; sıcak, ılıman ve orta soğuk iklim kuşağının tercihi olan, her iki yüzü de polietilen film kaplı plastomerik tip bitümlü su yalıtım örtüleridir.

SİM Penguen APP Katkılı Standart su yalıtım örtülerinde; bitümün dayanıklılığını arttırmak için termoplastik reçineli Atactic PolyPropylene (A.P.P.) kullanılmaktadır. Bitümlü örtünün gerilmelere karşı mekanik direncini arttırmak için ise donatı olarak Camtülü (Fiberglass) ya da Polyester Keçe taşıyıcılar kullanılmaktadır.

 

ÖZELLİKLER

-Farklı iklimlerde ki başarılı performansı ile yaygın kullanım alanlarına sahip su yalıtım membranlarıdır.

-Su geçirmezlik özelliği ile kesin bir su yalıtımı sağlar.

-Uygulandığı yüzeye iyi yapışmakta ve oldukça iyi bir aderans sağlamaktadır. Bu özelliğini uygulama tamamlandıktan sonra da korumaktadır. Özellikle temel perde izolasyonlarında bu özelliğinin ön plana çıktığı görülmektedir. Ahşap, beton ve metal gibi farklı yüzeylere uygulanabilmektedir.

-Sıcak, ılıman ve orta soğuk iklim kuşağının tercihi olan SİM Penguen APP Katkılı Standart Membranlarda; sıcak hava koşullarında erime ve akma, soğuk hava koşullarında çatlama ve kırılmalar olmaz.

-Yapı hareketlerine karşı sahip olduğu enine çekme direnci ve boyuna çekme direnci değerleri ile uygulama için gerekli elastikiyeti fazlasıyla göstermektedir. Yapı hareketlerine ve genleşme farklılıklarına dayanıklıdır.

-Ekonomiktir, uygulandığı yüzeye iyi yapışarak oldukça iyi bir aderans sağlar. Uygun yöntemlerle kullanıldığında ve yeterli koruma sağlandığında bina ömrünce dayanır.

-Pratiktir, şaloma alevi ile çok kolay ve hızlı uygulanır. Özel kesme bıçaklarıyla istenilen ebat ve şekilde kesilerek kullanılır.

 

KULLANIM ALANLARI

SİM Penguen APP Katkılı Standart Membranlar; yapılarda suyun girebileceğine neredeyse tüm alanlarda kullanılabilir.

-Toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan döşemelerde

-Suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlarda

-Su deposu, havuz, suni gölet, beton kanalet vb. yapılarda

-Banyo, wc gibi ıslak hacimlerde

-Ahşap, betonarme ve metal her türlü çatılarda

-Teraslar, balkonlar, çiçeklik vb. alanlarda

SİM Penguen APP Katkılı Standart Membranlar; su yalıtımında alt katman olarak daha birçok detaya ekonomik çözümler getirmektedir.

 

UYGULAMA

Bitümlü örtülerle yapılan su yalıtım uygulamaları +5°C ve üstündeki sıcaklıklarda, yağışsız havalarda ve kuru zeminlere yapılmalıdır.

Su yalıtımı uygulanacak olan yüzeyler düzgün ve pürüzsüz olmalı, yüzeyler yağ, mazot vb. su yalıtımına zarar verebilecek kirlerden veya birikintilerden temizlenmiş olmalıdır.

Betonarme yüzeyler, SİM Astar ile astarlanıp kuruduktan sonra, su yalıtım örtüleri gereken yapıştırma yöntemine göre uygulanmalıdır. Tüm örtü katmanları aynı yönde açılmalıdır. Birinci kat örtülerin enlemesine olan ek yerleri, şaşırtmalı olarak yapılmalıdır. İkinci kat örtüler ise, birinci kat örtünün boyuna ve enine ek yerleri ortalanmalıdır.
Bitümlü örtünün enine bindirmeleri 10cm, boyuna bindirmeleri ise 15cm olacak şekilde şaloma alevi ile ısıtılarak uygulanır.

 

UZUNLUK: 10 m

GENİŞLİK: 1 m    

KALINLIK: 3 mm 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR