DYO OXYMAX® Formaldehit Absorblayan İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası 15 L
DYO OXYMAX® Formaldehit Absorblayan İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası 15 L
DYO OXYMAX® Formaldehit Absorblayan İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası 15 L

DYO OXYMAX® Formaldehit Absorblayan İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası 15 L

İndirim Oranı : %43 İndirim
Fiyat : ₺6.110,80(KDV Dahil)
İndirimli : ₺3.469,99(KDV Dahil)
         
 
 

OXYMAX Formaldehit Absorblayan İpek Mat İç Cephe Duvar Boyası

 

TANIM: İç ortamda bulunan serbest Formaldehit miktarını azaltmaya yarayan özel teknoloji ile üretilmiş saf akrilik bağlayıcı esaslı, çok fonksiyonelli, ipek mat, silinebilir, dekoratif, iç cephe son kat boyadır.

 

ÖZELLİKLERİ: Özellikle iç mekanlarda zararlı serbest formaldehit miktarını özel absorblama teknolojisi ile absorblayıp zararsız su buharına çevirerek iç ortam havasının temizlenmesini sağlar. Çapraz bağlanma teknolojisine sahip özel bağlayıcısı sayesinde yüzey hareketliliğine karşı kılcal çatlaklar oluşturmaz, çatlama yapmaz. Pürüzsüz yüzeylere mükemmel yapışma sağlar. Amonyak ve APEO içermez. Kokusuz olup oldukça düşük VOC değerine sahiptir. Kolay uygulanır, kolay silinir, yüksek örtücülüğe sahiptir. Mükemmel leke dayanımına sahip olup ketçap, kurşunkalem, suluboya vb. lekelerin kolaylıkla temizlenmesine imkan verir.

 

UYGULAMA ALANI: Medikal alan ve binaların iç cephe duvar yüzeylerinde kullanıma uygundur.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlama:

Yeni boyanacak yüzeylerde; Dyorit Macun veya benzeri hazır ve toz macunlar ile düzgünleştirilmiş yüzeylere Dyobinder veya Dyo Albin Astar uygulanır. “ Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

Eski boyalı yüzeylerde; yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmelidir. Gerekli görülen yerlerde Dyorit Macun veya toz macunlar ile yüzey düzeltme işlemi yapıldıktan sonra tüm yüzeye Dyobinder veya Dyo Albin Astar uygulanır. Renk değişimi yapılmak istenilen yüzeylerde Dinamik uygulaması öncesinde Dyo Geçiş Astarı tek kat halinde uygulanabilir.

Eski sentetik boyalı yüzeylerde; yüzey hafifçe zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırıldıktan sonra Dyo Geçiş Astarı tek kat halinde uygulanır.

 

Boyama:

 Astar uygulamasından 24 saat sonra su ile hacmen %10-15 oranında inceltilerek, fırça veya rulo ile 2 kat olarak uygulanır. Düzgün uygulama elde edebilmek için tek yönde tarama yapılmalı, fazla taramadan kaçınılmalıdır. Katlar arası en az 6 saat beklenmesi önerilir.

 

BOYANABİLEN ALAN: Tek katta yüzeye bağlı olarak 1 L ile 14-18 m² , 1 kg ile 11-14 m² alan boyanır.

 

* 2,5 L ile 17,5 – 22,5 m² yüzey boyanır.

** 15 L ile 105 – 135 m² yüzey boyanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR