DYO Massiveline Yat Vernik 2,5 L
DYO Massiveline Yat Vernik 2,5 L

DYO Massiveline Yat Vernik 2,5 L

Fiyat : ₺889,99(KDV Dahil)

MASSIVELINE Yat Vernik

 

TANIM: Alkid esaslı, şeffaf, parlak yat verniktir.

 

ÖZELLİKLERİ: Massiveline Yat Vernik, yüzeye mükemmel yapışma sağlar, ahşabın nefes almasını engellemez, ahşap tarafından kolayca emilir. Şeffaf olduğu için ahşabın doğal görünümünü bozmaz, sararmaya ve atmosferik şartlara karşı dirençlidir. Parlaklığını kaybetmez.

 

UYGULAMA ALANI: Deniz taşıtlarının ahşap yüzeylerinde ve binaların iç ve dış her türlü ahşap yüzeylerinde dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlama:

• Yüzeyler kuru olmalı, yağ, kir ve tozdan arındırılmalı, gerekiyorsa zımpara yapılmalı ve tozu temizlenmelidir. Varsa budaklar Dyo Selülozik Tiner ile silinmelidir.

• Yüzeyde bakteri, küf, mantar ve tahta kurtlarına karşı daha etkin bir koruma isteniyorsa, Massiveline Ham Ahşap Koruyucu kullanılmalıdır.

 

Uygulama:

• Fırça veya rulo ile yüzeye en az 2 kat uygulanır. İlk kat, ahşaba iyice nüfuz etmesi için %15–20 Dyo Sentetik Tiner ile inceltilerek, 2 ve 3. katlar ise inceltilmeden ve katlar arası en az 24 saat beklenerek uygulanmalıdır.

• Püskürtme tabancasıyla yapılan uygulamada %10-20 Dyo Sentetik Tiner ile inceltilir, ahşabın emiciliğine bağlı olarak 2 veya 3 kat uygulanır.

• Uygulama sonrası fırça ve aletlerin temizliği Dyo Sentetik Tiner ile yapılabilir.

 

UYGULANABİLEN ALAN: Uygulandığı ahşabın cinsine bağlı olarak, tek katta 1L ile 15-18 m² alan kaplanabilir.

 

* 0,75 L ile 5-7 m² yüzey boyanır.

** 2,5 L ile 18-23 m² yüzey boyanır.

*** 15 L ile 108-138 m² yüzey boyanır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR