DYO DYOTHERM THERMNATOR (İNCE) 25 Kg
DYO DYOTHERM THERMNATOR (İNCE) 25 Kg

DYO DYOTHERM THERMNATOR (İNCE) 25 Kg

Fiyat : ₺299,99(KDV Dahil)

DYOTHERM THERMNATOR İNCE SIVA

 

TANIM

Çimento esaslı, polimer takviyesi ile güçlendirilmiş, elyaf katkılı, kullanıma hazır ince dokulu sıva harcıdır. Dyotherm Isolteco 110 ısı yalıtım sıvası üzerinde yüzey koruması sağlar. Kolay hazırlama ve uygulama olanağı sağlar. Sert ve darbelere karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur. İçermiş olduğu taşlar ile ince dokulu bir desen oluşturur.

 

UYGULAMA ALANLARI

İç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Dyotherm Isolteco 110 sonrası ısı yalıtımını korumak amaçlı kullanıla nince desen verebilen sonkat sıvadır. İyi işlenebilirlik ve su buharı geçirgenlik özellikleri taşır. Bununla birlikte tuğla, gazbeton, brüt beton, bims duvarlar üzerine gerekli astarlama ve nemlendirme işlemlerinden sonra uygulanabilir. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde levha sıvama harcı olarak uygulanabilir.

 

TÜKETİM

✓ Dyotherm Thermnator ince sıva, 4-6 mm kalınlık için 6-7,5 kg/m² tüketim değerine sahiptir.

✓ Dyotherm Thermnator ince sıva tüketimi yüzeyin yapısına ve uyulamalara göre farklılık gösterebilir.

 

UYGULAMA AŞAMALARI

✓ Ortalama 1torba ürün 6-7lt temiz su ile düşük devirli mikser kullanarak topak kalmayacak şekilde ürün karıştırılır.

✓ Harç 5 dakika dinlendirilir ve daha sonra yaklaşık 30 saniye daha karıştırılır ve kullanılır

✓ Hava şartlarına bağlı olarak Dyotherm Isolteco 110 ürününün uygulamasından en az 6 gün sonra DYOTHERM THERMNATOR, uygulamasına geçilmelidir. Zeminin tamamen kuruması sağlanmalıdır. 4-6 mmkalınlığında uygulama yapılması önerilmelidir

✓ 2 kat halinde uygulanmalı kat arasında donatı filesi kullanılmalıdır

✓ İlk katta ürün çelik mala ile yayılır ve seramik tarağı ile yüzey kalınlığı eşitlenir. Bu işlem sonrasında donatı filesi yukarıdan aşağıya doğru, kenarları 10 cm bindirmeli olacak şekilde yerleştirilir. Üst katman tekrar THERMNATOR ile kaplanır. Yüzey sünger mala veya sünger kullanılarak tirfillenir.

✓ THERMNATOR, uygulaması için uygulama yapılacak tüm yüzeyler için sağlam, tozdan arındırılmış, don tehlikesi içermeyen ve çiçekleme etkisi göstermeyen bir yüzey olmalıdır. Yüzey temizlenmeli toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Zemin priz süresini tamamlamış olmalıdır.

✓ Zemin aşırı emici ise veya sıcak havada uygulama yapılıyorsa nemlendirme yapılmalıdır. Ürün içerisine herhangi bir katkı maddesi ilave edilmez.

✓ Tavsiye edilen uygulama ortam sıcaklığı ortalama olarak 5°C ile 35°C arasında olmalıdır. Nemoranı yüksek veya çok sıcak havalarda özellikle doğrudan güneş ışığı altında uygulama yapılması önerilmez direkt güneş ve rüzgar altında uygulama yapılması önerilmez. Bu gibi durumlarda yüzeyin koruma filesi ile korunarak uygulama yapılması gereklidir.

✓ Don tehlikesi olan durumlarda uygulama yapılmamalı yüzey korunmalıdır.

✓ Ürün içersine uygulama sırasında herhangi bir yabancı malzeme ya da katkı ilave edilmemelidir. Uygulamanın yapılacağı alt yüzey tozsuz, kurumuş ve sağlam olmalıdır.

✓ Uygulama yapılan yüzeyde boşluklar veya tamir gerektiren bölgeler varsa uygulama öncesinde düzeltilmesi gerekmektedir.

✓ Uygulama sonrası en az 7 gün prizini tamamlaması için beklenmeli daha sonra dekoratif olarak astar ve sonkat boyama işlemine geçilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR