DYO DYONEM Banyo, Mutfak ve Bebek Odaları İçin Özel Boya 2,5 L
DYO DYONEM Banyo, Mutfak ve Bebek Odaları İçin Özel Boya 2,5 L

DYO DYONEM Banyo, Mutfak ve Bebek Odaları İçin Özel Boya 2,5 L

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺723,10(KDV Dahil)
İndirimli : ₺579,99(KDV Dahil)
 

DYONEM Banyo, Mutfak ve Bebek Odaları İçin Özel Boya

 

 

 


TANIM: DYONEM, özellikle boya filmi üzerinde nem(yoğuşma) oluşturan banyo, mutfak gibi rutubetli mekanlarda bu problemin önlenmesi amacıyla tasarlanmış, ayrıca sıcak yüzeyi ve kadife dokusu ile bebek odalarında ve her türlü iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilen akrilik kopolimer esaslı bir boyadır. Kompozisyonu iki farklı etkiye sahiptir.

 1 FİZİKOTERMAL ETKİ

 


Fizikotermal etki, boya içerisinde bulunan izole edici özelliğe sahip mikro cam parçacıklarla sağlanmaktadır. DYONEM, mikro cam bilyeler sayesinde, sürüldüğü yüzeylerde çift cam sisteminde çalışarak (cam/hava/cam) izole edici bir film oluşturur. DYONEM diğer boyalara göre 3.5 kat daha düşük ısı geçirgenlik katsayısına sahiptir. Mikro cam bilyeler ve düşük ısı geçirgenliği sayesinde boya filmi üzerinde su buharının yoğuşmasını engeller ve ısı kaybını önlemeye yardımcı olur. İçerdiği mikro cam bilyeler sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzey daha sıcak olmakta böylece izolasyona katkı sağlamaktadır .

 2 DEKORATİF ETKİ

 


Mat desenli bir görünüm ve sıcak bir yüzey sağlar.

 ÖZELLİKLERİ:

 


Termal ve izolasyon etkilerinin, yoğuşma ve teneffüs etme özelliklerinin yanı sıra insan sağlığına ve çevreye dosttur. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir, çatlama dökülme yapmaz. Uygulandığı alanlara desenli mat bir görünüm ve sıcak bir yüzey sağlar. Solmayan renkleriyle her mevsim kolaylıkla uygulanır ve çabuk kurur. Pastel ve canlı renkleriyle mutfak banyo ve bebek odalarının vazgeçilmez boyasıdır.

 

 

 


UYGULAMA ALANI: Özellikle nemli ortamlar için tasarlanmıştır. Banyo, mutfak vb. rutubetli mekanlarda sorun çözücü olarak kullanılacağı gibi yüzeyinin diğer boyalara göre daha sıcak olması nedeniyle bebek odalarında kullanılması tavsiye edilir. Ancak duş kenarları gibi sürekli su ile direkt temas eden yüzeylere uygulanmamalıdır.

 UYGULAMA ŞEKLİ:

 


Yeni boyanacak yüzeylerde uygulama: Dyorit Macun ile düzgünleştirilmiş yüzeylere Dyobinder uygulanır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır”. Astar uygulamasından 2 saat sonra su ile hacmen %10 inceltilmiş DYONEM rulo ile 2 kat veya yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için 3 kat uygulanır. Düzgün uygulama yapabilmek için tek yönde tarama yapılmalı, fazla taramadan kaçınılmalıdır. Katlar arası en az 6 saat beklenmesi önerilir.

 


Eski boyalı yüzeylere uygulama : DYONEM ile boyanacak yüzeyler her türlü kir, yağ, gevşek ve kabarmış dokulardan arındırılmalıdır. Küf ve bakteri önleyici solüsyon ile temizlenmelidir. DYORİT veya saten alçı gibi çok emici yüzeyler üzerine uygulanmış eski plastik boyalı yüzeylere macun tamiri yapılmasının ardından Dyobinder uygulanarak (“Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır”) yukarıda belirtildiği şekilde DYONEM tatbik edilir. Eski sentetik boyalı yüzeylerde ise; yüzey iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırıldıktan sonra hacmen %10 inceltilen DYONEM 2 veya 3 kat (yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için) olarak rulo ile uygulanır.

 BOYANABİLEN ALAN:

 


2 katta yüzeye bağlı olarak 1 L ile 3-3,5 m2 , 1 kg ile 3-3,5 m2 alan boyanır.

 


3 katta(Yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için) yüzeye bağlı olarak 1 L ile 2,5-3 m² alan boyanabilir.

 ** 2,5 L ile 7,5 – 9 m² yüzey boyanır.

 


*** 15 L ile 45 – 52,5 m² yüzey boyanır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR