DYO DYOFLEKS ELYAFLI Çatı İzolasyon Malzemesi 20 Kg
DYO DYOFLEKS ELYAFLI Çatı İzolasyon Malzemesi 20 Kg

DYO DYOFLEKS ELYAFLI Çatı İzolasyon Malzemesi 20 Kg

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺2.483,60(KDV Dahil)
İndirimli : ₺2.059,99(KDV Dahil)
 

DYOFLEKS ELYAFLI SIVI ÇATI İZOLASYON MALZEMESİ

 

TANIM: Akrilik emülsiyon esaslı, elyaf katkılı sıvı çatı izolasyon malzemesidir.

 

ÖZELLİKLERİ: Su yalıtımı ve özellikle çatı izolasyonu için geliştirilmiştir. Kimyasal ve UV direnci yüksek, yapışması mükemmel, su geçirmez ve dekoratiftir. Yapısındaki elyaf sayesinde mekanik darbelere karşı daha dayanımlıdır. Yarı akışkan özelliği ile yüzeyleri kolaylıkla kaplar. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Sıcak ve soğuk farklarında elastikiyetini korur.

 

UYGULAMA ALANI: Su ve nem geçirimsizliği istenilen binalarda, beton, sıva, tuğla, ytong, briket, eternit, ahşap, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhalarında güvenle kullanılır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey hazırlama:

Uygulama yapılacak yüzeyler yapışmayı engelleyici her türlü yağ, kir ve gevşek tabakalardan arındırmalı; yüzey temiz ve kuru bir hale getirilmelidir. ‘’Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır’’.

Boyama:

 Temizlenmiş ve uygulamaya hazır hale getirilmiş yüzeylere, Dyofleks Elyaflı Çatı İzolasyon Malzemesi uygulamadan önce, Dyofleks Çatı İzolasyon Malzemesi %40 oranında su ile inceltilerek bir kat astar olarak uygulanmalı, astar kuruduktan sonra üzerine inceltilmeden iki veya üç kat halinde Dyofleks Elyaflı ürünü uygulanmalıdır.

 Uygulanacak her kat, bir evvelki katın ters yönünde çapraz uygulama olacak şekilde en az 24 saat içinde uygulanmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 24 saat boyunca yağmur, kar ve dondan korunmalıdır. Üzerinde gezilecek ve mekanik darbelere maruz kalacak yüzeylerin üzerine koruyucu bir kaplama yapılması gerekmektedir.

 

BOYANABİLEN ALAN :

 Yüzeye bağlı olarak 1 L ile 0,9- 1 m², 1 kg ile 0,66- 1 m² alan boyanır. 

 

* 2,5 L ile 2,25- 2,50 m² yüzey boyanır.

** 20 kg ile 13-20 m² yüzey boyanır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR