DYO DİNAMİK (Grenli) Silikonlu Dış Cephe Kaplaması 25 Kg
DYO DİNAMİK (Grenli) Silikonlu Dış Cephe Kaplaması 25 Kg
DYO DİNAMİK (Grenli) Silikonlu Dış Cephe Kaplaması 25 Kg

DYO DİNAMİK (Grenli) Silikonlu Dış Cephe Kaplaması 25 Kg

İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : ₺1.394,70(KDV Dahil)
İndirimli : ₺949,99(KDV Dahil)
 

DİNAMİK GRENLİ Silikon Katkılı Dış Cephe Kaplaması

 

TANIM: Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, grenli dış cephe kaplama malzemesidir.

 

ÖZELLİKLERİ: Silikon katkısı sayesinde, yüksek su itme direnci ile suyu geçirmediği gibi, su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar. Neme ve suya dayanıklı, alkali ve kimyasal direnci yüksektir. Güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine son derece dayanıklıdır. Örtücülüğü yüksektir.

 

UYGULAMA ALANI: Binaların iç ve dış cephelerinde, her türlü duvar yüzeye uygulanabilir. Elastik boya sistemleri üzerine uygulanmamalıdır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

Yüzey Hazırlama:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Macunu kullanılmalıdır.

Yeni ham sıvalı yüzeylerde; Teknotex Dolgulu Astar tek kat olarak uygulanmalıdır.

Eski boyalı, çok kireçli, emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde; zemini sağlamlaştırmak amacıyla Dyobinder ile yüzey doyurulmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

 

Boyama:

 Astarlama işleminden en az 24 saat sonra yapılmalıdır. İnceltilmeden tek kat olarak uygulanır. İki kat uygulama istendiğinde, ilk kat %10-15, ikinci kat inceltilmeden uygulanır. Posteki rulo veya havasız tabanca ile yüzeye aktarılan ürüne, mercan rulo ile desen verilir. Hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 6 saat beklenmelidir.

 Yalı baskı sistem panelleri üzerine yapılacak uygulamalarda 25 kg bidon ambalaja, 1 L Katkı Malzemesi (Grenli Kaplamalar için) ilave edildikten sonra uygulama yapılmalıdır.

 Yağışlı ve nemli, aşırı rüzgarlı ve sıcak havalarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

 

KAPLANABİLEN ALAN: Tek katta, ortalama 1 L ile 1,5-2 m², 1 kg ile 0,9-1,25m ² alan kaplanabilir. Yüzeye ve desene bağlı olarak sarfiyat değişmektedir.

 

15 L (25 kg) ile 20-25 m² alan boyanır.  

Benzer Ürünler